Sok ember él közöttünk, akiknek nehézséget és kellemetlen érzést okoz, ha más emberek, különösen idegenek előtt kell különböző dolgokat végezniük, pl. étkezni, beszélni, WC-
Változókor és depresszió
A változás kora (perimenopauza, klimaktérim) a nők életében akár 5-
Terhesség és depresszió
A terhesség megvédi a nőket a depressziótól. Ezt sokan így gondolják, de vajon tényleg így van ez a valóságban? Sajnos nem. Annak ellenére, hogy a legtöbb nő számára a terhesség időszaka testi-
A depresszió szomatikus és neurológia tünetekkel
A háziorvosnál és a neurológiai rendeléseken megjelenő depressziós betegek legalább fele elsősorban szomatikus tüneteket panaszol. Nagyon gyakran épp a testi tünetek viszik orvoshoz a beteget. Ezek hátterében nem igazolható egyértelműen testi betegség, bár annak egyidejű fennállása sem kizárt. Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Prémenstruális szindróma (PMS)
A prémenstruális hangulatzavar vagy prémenstruális szindróma (PMS) a nőknél a menstruációt megelőző időszakban (általában egy héttel korábban) megjelenő, a menzesz első napjaiban megszűnő tüneteket jelenti. Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Tényleg okozhatnak öngyilkosságot az antidepresszívumok?
Az USA gyógyszerhatósága (FDA: Food and Drug Administration) 2006 decemberében úgy döntött, hogy az SSRI-
A placebo hatás szerepe a depresszió kezelésében
A placebo olyan, tényleges gyógyszerészeti hatás nélküli anyag, amit gyógyszerhez hasonló formában és módon adnak a betegnek, aki ne tudja, hogy nem hatásos gyógyszert kap. Ma elsősorban gyógyszervizsgálatok során alkalmazzák, ahol valamilyen feltételezhetően hatásos anyag és a placebo hatását hasonlítják össze. Egy kattintás ide a folytatáshoz….
Mi a pánikroham és a pánikbetegség?
A görögök pásztoristenének, Pánnak több rossz szokása is volt. Gyakorta “szexuálisan zaklatta” a környék lányait, asszonyait, aminek azok nem nagyon örültek, mert Pán csúnya, félig kecsketestű volt, ráadásul harsányan üvöltözött, amivel a “szívbajt” hozta a közelében lévőkre. Egy kattintás ide a folytatáshoz….
A szorongásos betegségek felismerése, osztályozása és általános
A szorongás mint tünet, egyike a leggyakoribb pszichés eredetű panaszoknak. Természetesen a szorongás önmagában még nem betegség, hiszen bizonyos szintet meghaladó stresszhelyzetekben mindannyian átélhetünk szorongást, tapasztalhatjuk annak testi és lelki tüneteit. Egy kattintás ide a folytatáshoz….
A depresszió gyógyszeres kezelése, avagy ki mit tud a depresszió ellen?
A depressziós beteg szempontjából a legfontosabb kérdés: hogyan kaphatja vissza betegsége előtti életét, mit tegyen, hová forduljon. Ki és mi adhat számára hitet, hogy újra örülni fog annak, amit szeret, hogy újra teljes értékű szülő, házastárs, barát vagy munkatárs lehet? Egy kattintás ide a folytatáshoz….
A depresszióról a pszichiáter szemével
Mi tulajdonképpen a depresszió? Betegség-e vagy indokolt szomorúság? Gyógyítható egyáltalán?
Ilyen és hasonló kérdések sokakban felmerülnek, hiszen erről a szinte mindannyiunkat érintő témáról még mindig keveset tud a közvélemény. Sokan egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a depresszió fogalmával, nem tudják, hogy a hangulat megváltozása betegséget jelenthet, amivel éppúgy orvoshoz kellene fordulnunk, mint amikor pl. fáj a fogunk, és a legtermészetesebb módon megyünk vele a fogorvoshoz. Egy kattintás ide a folytatáshoz….
A depresszió gyógyításának lehetőségei
Idegrendszerünk összes életfolyamatunkat irányítja, összehangolja, akár a szívműködésről, akár viselkedésünkről, érzéseinkről, hangulatunkról van szó. Egy kattintás ide a folytatáshoz….